עיקרון הזיווג הקבלי

נמשיך לדבר על מיניות וזוגיות קבלית.

עד כאן דיברנו על מין בהקשר של תורת האנרגיות .

אתם צריכים להבין שלתורת האנרגיות ישנה פרספקטיבה מסויימת.

ניתן אפילו להגיד שיש לה פרספקטיבה מצומצמת כי היא מתעסקת בעיקר בפיתוח האנושי. מי שפיתח את תורת האנרגיות היו אנשים בסגנון גורודייף, יותר עניינה אותם פעולת האדם על עצמו , מאשר השפעות חיצוניות של האדם על החברה ולכן תורת האנרגיה מסתפקת במועט.

כל זמן שניתן לדבר על שיפור אנושי, או שיפור תודעתי , השיטות האנרגטיות עובדות וכך גם אנחנו אמרנו.

אם גבר ואישה מזדווגים יש לזה השפעות על המצב הפנימי של הגבר והאישה וברגע שאנחנו מבינים את ההשפעות האלו, תפקידה של תורת האנרגיות יכול להסתיים.

במקרה הזה הקבלה אינה סותרת את תורת האנרגיות. היא מהווה הרחבה שלה.
מה שהקבלה מוסיפה למשוואות של תורת האנרגיות הוא הנושא של גודל הנשמה.

ברור שבתורת האנרגיות ניתן להשמיט את הפרט הזה, כי שם האדם יחסי לעצמו , אבל הקבלה מתוחכמת יותר, היא לא מתייחסת רק לאדם יחיד אלא לאינטראקציה בין האדם לבין ישויות אנרגטיות אחרות , כמו בני אדם אחרים.

אז כאן צריך להזכיר שלכל נשמה יש מימד גודל שאנחנו מכנים בשפה הקבלית בשם "קומה" , ולכל נשמה ישנה קומה מיוחדת ומסויימת משל עצמה , שלצרכינו ניתן להניח שהיא בלתי משתנה, לפחות במשך פרק זמן ארוך.

ואם נניח שקיים לנשמה גודל מצוי, מה שאומר שלרוב הנשמות ישנה קומה שהיא קרובה לגודל המצוי, אזי תהיינה מספר קטן של נשמות שהגודל שלהן יהיה גדול בהרבה מהגודל המצוי, וכשאני אומר גדול אני אומר גדול פי אלף או פי אלפים מגודל נשמה מצוי.

לנשמות המעטות הללו יש כינוי בשפה הקבלית וזה נשמות גבוהות , כאשר כל יתר הנשמות הן נשמות נמוכות.

מה שמלמדת הקבלה , הוא שכל פעולה שאנחנו מכירים מתורת האנרגיות , צריכה להיות מוכפלת בקומת הנשמה הרלוונטית.

ניתן שוב את הדוגמא הזו

sex normal

מה הדוגמא הזו אומרת? היא אומרת כמו שלמדנו , אישה רגילה נפגעת מבחינה אנרגטית כאשר היא מזדווגת עם גבר רגיל.

מה אומרת הקבלה? הקבלה תגיד שיש נשמות גבוהות ונשמות נמוכות.

גבר עם נשמה גבוהה יזיק מאוד לאישה עם נשמה נמוכה, ולא יזיק כמעט לאישה עם נשמה גבוהה. האמת היא שהסיכון הזה לנשים עם הנשמה הנמוכה, כמעט ולעולם לא יתממש , כי כזכור, השרטוט הזה מדבר על תנאים רגילים. דייטים, מפגשים אקראיים וכן הלאה.

הנשמות הנמוכות והגבוהות מתקשרות זו עם זו באופן תמידי ברמה התת מודעת ולכן, נשים עם נשמה נמוכה יחושו באופן אינסטינקטיבי דחיה ופחד מגבר עם נשמה גבוהה. הוא יגעיל אותן או יראה להן סוטה או מעוות.

אצל אישה עם נשמה גבוהה יקרה ההפך, היא דווקא תחוש סקרנות ומשיכה אל גבר עם נשמה גבוהה, כי גברים בעלי נשמות נמוכות לא יזיזו. זה לא אומר שהיא לא תרצה להזדווג איתם, זה דווקא יקרה , אבל לאחר מעשה , כל הסיטואציה תראה לה חסרת משמעות ומיותרת.

לכן כשאנחנו מגיעים לזוגות שמתחתנים מתוך אהבה, כמעט תמיד נשמות גבוהות מתחתנות עם נשמות גבוהות ונמוכות עם נמוכות. אין זוגות מעורבים , כי אין משיכה משמעותית בין נשמות גבוהות לנמוכות.

בשידוכים זה יכול להשתנות ואלו באמת נישואים אומללים שלעיתים גם מסתיימים רע מאוד ולכן, חתונה בשידוך היא רעיון רע, אלא אם כן יש מי שמוודה התאמה בין הנשמות, שזאת דווקא לא בעיה.

 

מה יקרה כאן?

sex power

כאן אנחנו רואים שהאישה, מגיעה מתוך מניעים קרים, מתוך מניפולציה, במקרה הזה, היא עשויה לכוון גבוה ולשאוף באופן אינטואיטיבי להתחבר דווקא אל גבר בעל נשמה גבוהה.

זה יכול להתחיל טוב, אבל זה לא ממשיך טוב, כי תורת האנרגיות אומרת לנו שהשכל מתקיים על עוצמה מושאלת ובסופו של דבר, המתווה האנרגטי המקורי של האדם חושף את עצמו , וברגע שזה יקרה , האישה תרצה לנתק את הקשר כמה שיותר מהר, אבל זה נכון רק לגבי אישה נשמה נמוכה.

אישה עם נשמה גבוהה , תמיד תעדיף גברים עם נשמה גבוהה, גם כשהיא במצב נורמאלי וגם כשהיא במצב מצוקה.

אצל הגבר המצב קצת יותר מסובך, כי הגבר לא באמת בנוי למונוגמיה. מבחינתו של גבר בעל נשמה גבוהה, גם אישה עם נשמנ נמוכה יכולה להתאים , כי הוא לא באמת מאמין שהוא ייאלץ להסתפק בה.

 

שאלות עד כאן?

פורסם ב-14 בנובמבר 2016,ב-קבלה. סמן בסימניה את קישור ישיר. תגובה אחת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: